İT xəbərləri:Honor CEO göz yorğunluğunu azaltmaq və AI dərin saxtakarlıqlarını aşkar etmək üçün telefonlar təqdim edir
Кeçirilən GSMA Mobil Dünya Konqresində (MWC) Şanxayda, digər global texnologiya şirkətləri ilə birlikdə, son mobil innovasiyalarını təqdim etmək üçün Honor da iştirak etdi. Tədbirdə şirkətin CEO-su George Zhao, şirkətin AI (Süni İntellekt) texnologiyalarına fokuslanmasından danışdı.
Honor'un Magic V2 smartfonu GSMA Mobil Dünya Konqresində "Asiyada ən yaxşı smartfon" titulunu qazandıqdan sonra, şirkətin CEO-su George Zhao Euronews ilə danışdı. O, göz yorgunluğunu azaltmaq üçün xüsusi şüşədən istifadə etməyi təklif edən AI Defocus Eye Protection texnologiyasından danışdı.
"AI Defocus Eye Protection texnologiyası, sadəcə profilaktika ilə deyil, aktiv şəkildə göz yorgunluğunu aradan qaldırmaq üçün irəliləyir. Bu innovasiya, oxumaqdan 25 dəqiqə sonra keçici miyopiyanın ortalama 13 dərəcəlik azalmasını göstərir, bəzı istifadəçilər isə 75 dərəcəyə qədər azalma yaşayırlar," deyə Zhao izah etdi. Onun sözlərinə görə, AI Deepfake Detection texnologiyası gözlə əlaqə, işıq, şəkil təmizliyi və video tamaşıya rəqəm rəqəm analiz edir və insan gözünün müşahidə edə bilmədiyi manipulyasiyaları aşkar edir.
Honor, bulut üzərində işləyən deepfake aşkar etmə proqram təminatı, üz əlaqəsi, şəkil təmizliyi və video tamaşası kimi əsas məqamları müzakirə etmək üçün inkişaf etmiş alqoritmlərdən istifadə etdiyini söylədi.
"AI çox güclüdür. Deepfake və bulud AI ilə kamera önündə bir saniyədə üzü dəyişdirə bilərsiniz. Ancaq bizim cihaz AI, bu deepfake dəyişikliklərini aşkar edə bilər və istifadəçilər üçün müdafiə təmin etməyə malikdir. Bu, cihazda AI imkanlarının gələcəyini təmsil edir," George Zhao izah etdi.

ИТ-новости:Генеральный директор Honor представил телефоны, которые снижают нагрузку на глаза и обнаруживают дипфейки с использованием искусственного интеллекта
Последней неделей компания Honor присоединилась к другим глобальным технологическим компаниям на Mobile World Congress (MWC) в Шанхае, чтобы представить свои последние мобильные инновации. На мероприятии генеральный директор Honor Жорж Жао выступил с акцентом на фокусировку компании на технологиях искусственного интеллекта.
После того как смартфон Honor Magic V2 был удостоен награды "лучший смартфон в Азии" на MWC, генеральный директор компании Жорж Жао дал интервью Euronews. Он обсудил инновационные технологии Honor, включая технологию AI Defocus Eye Protection, которая использует специальное стекло для снижения напряжения глаз.
"Технология AI Defocus Eye Protection от Honor переходит от простой профилактики к активному снижению усталости глаз. Эта инновация показала среднее снижение временной миопии на 13 градусов после 25 минут чтения, с некоторыми пользователями, у которых наблюдалось снижение до 75 градусов", объяснил Жао. Он также упомянул, что их технология AI Deepfake Detection анализирует детали, такие как взгляд, освещение, четкость изображения и воспроизведение видео кадр за кадром для обнаружения манипуляций, которые незаметны для человеческого глаза.
Honor объявила, что их облачное программное обеспечение для обнаружения deepfake использует передовые алгоритмы для анализа ключевых факторов, таких как взгляд, четкость изображения и воспроизведение видео для идентификации манипулированных изображений.
"Искусственный интеллект очень мощный. С помощью deepfake и облачного искусственного интеллекта вы можете изменить лицо всего за одну секунду перед камерой. Однако наш встроенный искусственный интеллект может обнаружить эти изменения deepfake, обеспечивая защиту для пользователей. Это представляет собой будущее возможностей встроенного искусственного интеллекта", пояснил Жорж Жао.